Publiczne Przedszkole nr 3 w Pile

Tydzień Głośnego Czytania w Bibliotece

 

#całapolskaczytadzieciom, #książkajestjakogród

Pierwszy tydzień czerwca był bardzo aktywny w szczególności dla Małych Odkrywców, Tropicieli i Bystrzaków. Odbył się XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – w tym roku pod hasłem „Książka to ogród” . W oddziale dziecięcym Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile gościł Piotr Korwin-Gronkowski, który przeczytał Bystrzakom fragment książki „Opowieść o małej jabłonce. Jak drzewko stało się drzewem” L. Hellmanna , opowiedział również dzieciom o swojej pasji działkowca oraz wspólnie zasiali rzeżuchę. Następnego dnia gościem była Elżbieta Genderka, która przeczytała Małym Odkrywcom bajkę, oraz opowiedziała o swej pasji jaką jest florystyka. Wspólnie wykonali piękny bukiet. W ostatnim dniu akcji Biblioteka zaprosiła do wspólnego czytania wicestarostę pilskiego – Arkadiusza Kubicha oraz prezydenta Miasta Piły Piotra Głowskiego. Wspólnie przeczytali Tropicielom książeczkę pt. „ Wiosna w ogrodzie. Przygody Fenka” Magdaleny Sroki. Następnie wszyscy zasadzili w doniczkach otrzymane roślinki. Był to wspaniale spędzony czas!

Skip to content