Publiczne Przedszkole nr 3 w Pile

Tropiciele biorą udział w miejskim turnieju wiedzy pt. „Piła moje miasto” w PP18

 

9 lutego 2024 r. w Publicznym Przedszkolu nr 18 im. Kubusia Puchatka w Pile odbyła się już XVI edycja miejskiego turnieju wiedzy pt. „Piła moje miasto” pod patronatem Prezydenta Miasta Piły z udziałem dzieci oraz pań nauczycielek z dziesięciu pilskich przedszkoli nr: 3, 5, 6, 14, 15, 16, 17, 18, 19, oddziały przedszkolne w SP 5. Wszystkie dzieci wykazały się dużą wiedzą o Pile. Doskonale poradziły sobie z wykonaniem zadań. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz upominkami.

 

Celem turnieju, którego organizatorem była Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 18  im. Kubusia Puchatka w Pile Elżbieta Bukowiecka-Górny oraz panie zaangażowane w przebieg konkursu Ewa Czarnecka, Mariola Kobus, Grażyna Ludkowska było kształtowanie postawy patriotycznej w kontekście tożsamości narodowej, dzielenie się wiedzą dotyczącą znajomości rodzinnego miasta oraz wyzwalanie pozytywnych emocji podczas wykonywanych zadań turniejowych i zabaw.

Uczestnicy doskonale poradzili sobie z wykonaniem zadań takich jak:

 

– rozpoznawaniem charakterystycznych miejsc w Pile, przez podświetlanie małego fragmentu obrazka na interaktywnym monitorze;

 

– wykonywaniem zadań na macie do kodowania;

 

– zrobieniem flagi Piły z klocków;

 

– wyłowieniem łódeczek z naszej rzeki oraz odpowiedzią na pytania umieszczone na wiosłach;

 

– ułożeniem puzzli i wykonaniem pięknego plakatu „Nasza Piła”.

 

Dyplomy i drobne upominki wręczyła  Beata Dudzińska pełniąca funkcję prezydenta Piły oraz Maria Bochan, prezes Towarzystwa Miłośników Miasta Piły.

Przedszkolaki wiedzą dużo o Pile

Skip to content