,,Mamo, Tato – co Wy na to?” – spotkanie z przedstawicielami PSSE w Pile

W naszym przedszkolu rozpoczęliśmy realizację profilaktycznego programu „Mamo , tato co Wy na to?” we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Pile. Celem programu jest kształtowanie prawidłowych nawyków i umiejętności prozdrowotnych wśród dzieci 5-6 letnich,  ich rodziców i opiekunów, przekonanie  rodziców i opiekunów o słuszności podejmowanych działań profilaktycznych w domu i w środowisku przedszkolnym, które służą poprawie i umacnianiu właściwych postaw sprzyjających zdrowiu fizycznemu, psychicznemu i społecznemu.

Dzisiaj odwiedziły nas panie z PSSE w Pile, które w ciekawy i dowcipny sposób przekazały przedszkolakom wiedzę i umiejętności dotyczące higieny jamy ustnej oraz higieny rąk. Przedszkolaki dowiedziały się dlaczego mycie zębów i rąk jest bardzo ważne, utrwaliły prawidłowy sposób dbania o higienę jamy ustnej i rąk.