Język niemiecki zdalnie

Drogie przedszkolaki!
Nasz Felix cieszy się z nadejścia wiosny. Zaśpiewajcie z nim piosenkę o porach roku, a później przypomnijcie sobie nazwy miesięcy.
Felix przygotował również dla Was zadanie. Postarajcie się dopasować elementy widoczne na obrazku do odpowiedniej pory roku, a następnie pięknie pokolorujcie pracę.
Mam nadzieję, że będziecie się świetnie bawić!
Drogie przedszkolaki!
Felix czuje zbliżające się święta. Z tej okazji przygotował dla Was masę pisanek, ale niestety zabrakło mu kredek. Pomóżcie mu ozdobić jajeczka, by stały się piękne i kolorowe. A może policzycie po niemiecku ile ich jest? Dla przypomnienia pośpiewajcie z Felixem o naszym Osterhase i wspólnie policzcie Ostereier.
Poniżej – kolorowanka wielkanocna:
07.04.2021
Witajcie! Jak zapewne pamiętacie, Felix bardzo lubi warzywa. Przypomnijcie sobie ich nazwy w piosence oraz pomóżcie Felixowi połączyć warzywo z odpowiednim napisem.
W kolejnej piosence pomóżcie kurczaczkowi odpowiedzieć na pytanie: ,,Gdzie jest moja mama?”
Karta pracy do pobrania: Warzywa-Gemuse.pdf
09.04.2021
Witajcie! Ostatnio Felix zajadał się warzywami, ale przecież owoce również uwielbia. Pośpiewajcie z nim o owocach i przypomnijcie sobie ich nazwy. Pomóżcie Felixowi dopasować obrazek do napisu.
Felix ma wielu przyjaciół. Posłuchajcie, jak się nazywają i jakie odgłosy z siebie wydają.
Karta pracy do pobrania: Obst-owoce.pdf
12.04.2021
Drogie przedszkolaki! Jak dobrze pamiętacie, Felix ma dużą rodzinę. Czy pamiętacie, jak nazywają się jego członkowie rodziny? Z pomocą piosenki na pewno szybko sobie to przypomnicie. Spróbujcie nazwać i pokolorować rodziców oraz rodzeństwo.
Dla dobrej zabawy posłuchajcie o naszych rybkach zjedzonych przez rekina.
Auf Wiedersehen!
Karta pracy: Familie.pdf