Publiczne Przedszkole nr 3 w Pile

Dzień sportu 02.06.2023r.

 

02.06.2023r. pod hasłem “Sport- zabawa, radość, zdrowie” obchodziliśmy w naszym Przedszkolu Dzień Sportu. Zabawy przeprowadziła jedna z mam,  pracująca w sklepie Decathlon, który zasponsorował nam sprzęt sportowy.

Głównym celem było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu ale też integrowanie się grup przedszkolnych, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. Konkurencje sportowe odbywały się w dwóch grupach wiekowych: dzieci młodsze  i dzieci starsze.  Każdy przedszkolak bardzo przejęty brał udział w przygotowanych zabawach. Prawidłowo wykonane ćwiczenie budziło w dzieciach ogromną radość i zadowolenie z dobrze wykonanego zadania. 

Dzień pełen emocji zakończył się lodową niespodzianką 🙂

Skip to content