Publiczne Przedszkole nr 3 w Pile

Dzień Dinozaura 26.02.2024

 

W poniedziałek 26 lutego w naszym przedszkolu odbył się wyjątkowy Dzień Dinozaura, który wprawił przedszkolaki w wielkie zachwycenie i ekscytację. Podczas tego nietypowego święta dzieci przeniosły się w fantastyczny świat prehistorycznych stworzeń, pełen wrażeń i nauki. Przedszkolaki miały okazję poszerzyć swoją wiedzę o dinozaurach poprzez ciekawe opowieści o życiu dinozaurów oraz zabawy edukacyjne. Podczas zajęć odbyły się zabawy matematyczne, ruchowo — naśladowcze, plastyczne, sensoryczne i konstrukcyjne. Przedszkolaki tworzyły kreatywne prace plastyczne, rysując, malując czy wyklejając dinozaury. Zamieniły się w małych paleontologów, odkrywając ukryte w pojemnikach z piaskiem szkielety dinozaurów.  Nie zabrakło zabaw konstrukcyjnych, w trakcie których dzieci tworzyły dinozaury z różnego rodzaju klocków. Dzień Dinozaura nie tylko dostarczył wiele radości, ale także stanowił doskonałą okazję do nauki poprzez zabawę oraz rozwijanie kreatywności i wyobraźni. Ten dzień dzieci zapamiętają zapewne jako niezwykłą przygodę w krainie prehistorycznych olbrzymów.

Skip to content