Dyżur wakacyjny w przedszkolach

Wakacyjny informator organizacyjny

Dla rodziców, których dzieci uczęszczają do przedszkola, które ma dyżur (przedszkole macierzyste):

1. rodzic składa deklarację;
  2. dziecko kontynuuje edukację.

(Przypominamy, że nasze Przedszkole w okresie wakacyjnym nie pełni dyżuru)

Dla rodziców, których dzieci uczęszczają do przedszkola tylko w czasie dyżuru wakacyjnego- innego niż macierzyste:

1. rodzic druk „karty wakacyjnej” pobiera w swoim macierzystym przedszkolu; przedszkole w miejscu „aktualnie dziecko uczęszcza do….” może przystawić swoją pieczątkę;
  2. rodzic „kartę wakacyjną” składa w przedszkolu I wyboru;
  3. dyżurujące przedszkole I wyboru przyjmuje w ustalonym terminie wszystkie wpływające „karty wakacyjne”;
  4. rodzic na „karcie wakacyjnej” wskazuje przedszkola kolejnego wyboru;
  5. w przypadku braku wolnych miejsc w przedszkolu I wyboru „karta wakacyjna” zostanie przekazana do przedszkola kolejnego wyboru.

Przyjmowanie dzieci w okresie wakacyjnym:

1. w pierwszej kolejności będą przyjmowane do przedszkola dzieci z rocznika 2019-2016 aktualnie uczęszczające do publicznych pilskich przedszkoli  i zamieszkujące Gminę Piła;
  2. w drugiej kolejności na wolne miejsca mogą być przyjęte dzieci rozpoczynające edukację przedszkolną od 1 września 2023 r., spoza gminy, z niepublicznych przedszkoli i inne;
  3. 25 maja 2023 r. rodzicom zostanie przekazana informacja o przyjęciu dziecka do przedszkola na następujących zasadach:
  • poprzez wywieszenie list;
  • w przypadku przejęcia „karty wakacyjnej” przez przedszkole kolejnego wyboru to przedszkole telefonicznie zawiadamia o fakcie rodzica;
  • w przypadku nie przyjęcia do przedszkola dzieci: rozpoczynających edukację przedszkolną od 1 września 2023 r., spoza gminy, z niepublicznych przedszkoli i innych przedszkole I wyboru powiadamia rodzica o tym fakcie.

W czasie dyżurów wakacyjnych obowiązywać będą uproszczone wzory deklaracji dla dzieci uczęszczających do przedszkola- przedszkole macierzyste oraz „Karta wakacyjna dla dzieci uczęszczających do przedszkola tylko w okresie wakacji- innego niż macierzyste.

Termin składania deklaracji i kart- próśb wakacyjnych: 4 maja – 15 maja 2023 r.

Pliki do pobrania:

Karta-wakacyjna-2023.pdf

Planowany-harmonogram-pracy-pilskich-przedszkoli-i-żłobków-w-lipcu-i-sierpniu-2023-r.pdf